Замрзнати

Замрзнати

Сте љубители на цртан филм Ладно срце? Знаеме сите херои ја следат нивната судбина, а сакаат да одат со нив на возбудлив патување? Тогаш ќе се допаѓа играта Ладно срце.

Show more

Можете да нурнете се во фантастична атмосфера на Arendelle, игра многу игри, кои се создадени во објаснување на цртани филмови. Се исполнат омилени ликови во различни услови:

  • соберат Елса и Ана за да партијата
  • ги собереш на гардероба,
  • лек Извршен Олаф,
  • се прошетаат на санки со храбар Kristoff и неговите верни ирваси Свен,
  • да им помогне на Ана за да ги импресионираат датум.

Во овој дел ќе најдете игри на речиси секој жанр, од шарени загатки кои треба да предизвикувачка авантура. Но, сите тие се Обединети во вашите омилени ликови. Постојат голем број на часови. Оди на една авантура, вашиот херои се чека за вас!